Program

Stretneme sa 27. 5. 2016 v kine Klap v Bratislave. Prísť sa rozhodne oplatí, pretože na tohtoročnom Festivale fyzikálnych filmov na vás čaká opäť veľa zábavy a nevšedných pohľadov na vedu. Bloky filmov v kinosále, zaujímavé sprievodné aktivity a slávnostné ocenenie víťazov – to by ste si rozhodne nemali nechať ujsť.

Pozrite si program jednotlivých blokov a rezervujte si miesta v kine už teraz.

9:00 – Brány Kina Klap sa odomykajú 9:15 – Otvorenie a začiatok Festivalu F3 09:30 – 10:20 – 1. blok filmov – ukáž / skry –

V prvom bloku sa vám predstavia tieto filmy: Ako sme objavovali vákuum (Michalec, Hrtánek) Budiž svetlo (Mócová) Dá sa zväčšiť objem klinca teplom? (Majerník, Kubík, Magda, Majoroš) Elektrina (Garlík, Kandráčová, Schmidtová) Kedy to na Evereste vrie? (Jurečeková, Čunderlík, Revallová, Kurákková) Newtonov Bowling (Srničková, Mitková, Machovčáková, zbončáková) Objemy (Kluvancová, Rampašeková, Saková, Matejková) Svet podľa Aristotela (Sukdolák, Kajan) Tajomstvo stretu svetla so svetom (Ďurči) Vesmír (Čapeková)

10:30 – 11:20 – 2. blok filmov – ukáž / skry –

V druhom bloku uvidíte: Cesta svetla (Bucher) Elektromagnetická indukcia (Tkáčik, Černaj, Matúš Urbančík) Fyzika v kuchyni (Budinský) Fyzika v lukostreľbe (Svitačová, Jonis, Konrádová, Martinková, Grečnárová) Fyzikálny Sen (Pohanka, Sakali) Klince pri zahrevaní tlstnú (Dobrík, Bagošová, Gašparovič, Gočík) Môj pokus (Kovácsová) Podtlak v praxi (Uhorščák, Baňas, Ondejka) Skladanie svetla (Ďurči) Trenie (Čorbová, Kúžel)

11:30 – 12:20 – 3. blok filmov – ukáž / skry –

V treťom bloku filmov vám prínášame: Ako sme sa snažili ubrzdiť (Oravcová) Cesta za svetlom (Mantič, Boža) Dá sa drôt tiež natiahnuť? (jiříček, Jurková, Jenčušová, Ivančová) DUALITA (Tóthová, Komlošová) Hojdačka ako váha (Boržík, Kocurová, Suranovský, Vartovník, Naďová) Krehkosť skla (Martinčo, Kováč) Optické prostredie (Boržík, Kocurová, Hoza) Pokus so sviečkou (Vlčková, Lechtová, Kováčová) Vlastnosti plynov zábavne a hravo (Bátora, Poľašková, Tovlinová, Kačkošová, Mišlaiová, Zemánková, Bartová) Teslova cívka (Dvořák)

Page 1 of 2 | Next page